Civilinės saugos signalai: kaip elgtis išgirdus

Civilinės saugos signalai: kaip elgtis išgirdus

Ekstremalios situacijos gali kilti netikėtai, todėl svarbu žinoti, kaip elgtis išgirdus civilinės saugos signalus. Lietuvoje gyventojai perspėjami įvairiais garsiniais signalais, tokiais kaip „Dėmesio visiems“, „Radiacinis pavojus“, „Cheminis pavojus“ ir kt. Kiekvienas signalas turi savo reikšmę ir reikalauja specifinių veiksmų.

Pagrindiniai civilinės saugos signalai ir jų reikšmės

  • Dėmesio visiems: 3 minučių trukmės garsinis signalas, įspėjantis apie artėjančią grėsmę. Išgirdus, rekomenduojama įjungti radiją ar televizorių ir laukti papildomos informacijos.
  • Radiacinis pavojus: balsu skelbiamas signalas, perspėjantis apie radioaktyviosios taršos grėsmę. Svarbu laikytis rekomendacijų ir uždaryti visus langus ir duris.
  • Cheminis pavojus: įspėjimas apie cheminę taršą. Išgirdus šį signalą, reikia skubiai palikti užterštą teritoriją ir ieškoti saugaus prieglobsčio.
  • Katastrofinis užtvindymas: signalas, skelbiantis apie galimą užtvindymą. Gyventojai turėtų nedelsdami persikelti į aukštesnes vietas ir pasirūpinti savo saugumu.
  • Uragano pavojus: perspėjimas apie artėjantį uraganą. Rekomenduojama likti viduje, uždaryti langus ir duris, bei pasiruošti galimai evakuacijai.

Kaip reaguoti į signalus

Reaguojant į signalus, pirmiausia svarbu išlikti ramiam. Išgirdus „Dėmesio visiems“, įsijunkite radiją ar televizorių, kad gautumėte informaciją ir rekomendacijas. Jei skelbiami kiti signalai, tokius kaip „Radiacinis pavojus“, laikykitės nurodymų, uždarykite langus ir duris, o jei reikia evakuotis, pasiimkite būtiniausius daiktus.

Bendros rekomendacijos

Visada turėkite paruoštą evakuacijos krepšį su būtiniausiais daiktais, tokiais kaip:

  1. Pirmosios medicinos pagalbos rinkinys;
  2. Nešiojamasis radijas su atsarginiais elementais;
  3. Maisto atsargos ir geriamasis vanduo;
  4. Asmens dokumentai ir pinigai;
  5. Šilti drabužiai ir higienos priemonės.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas rekomenduoja aktyvuoti trumpųjų pranešimų priėmimo funkciją savo telefonuose, kad gautumėte perspėjimus tiesiogiai.

Sužinokite daugiau apie civilinės saugos signalus ir kaip elgtis išgirdus čia.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *