Vakuuminės bombos: Rusijos kariuomenės naikinamasis ginklas

Vakuuminės bombos: Rusijos kariuomenės naikinamasis ginklas

Vakuuminės bombos, dar vadinamos termobariniais ginklais arba degalų-oro sprogmenimis, yra vienas iš galingiausių ir baisiausių ginklų, kuriuos naudoja Rusijos kariuomenė. Šios bombos pasižymi didžiule naikinamąja galia, palyginti su įprastais sprogmenimis, ir daro didelį poveikį visiems, kurie atsiduria jų sprogimo zonoje.

Kaip veikia vakuuminė bomba?

Vakuuminė bomba sudaryta iš dviejų sprogstamųjų užtaisų ir degalų talpyklos. Pirmasis užtaisas detonuoja, atidarydamas talpyklą ir išsklaidydamas degalų mišinį ore, sudarydamas debesį. Šis debesis gali prasiskverbti pro įvairias angas ir nevisiškai sandarias gynybines konstrukcijas. Antrasis užtaisas detonuoja debesį, sukeldamas didžiulį ugnies kamuolį ir smūgio bangą, kartu sukuriant vakuumą, kuris išsiurbia orą iš aplinkinių erdvių.

Naudojimo istorija

Vakuuminės bombos buvo plačiai naudojamos nuo Antrojo pasaulinio karo, tačiau jų efektyvumas ir naikinamoji galia tapo ypač pastebima per konfliktus, tokius kaip Vietnamo karas ir Afganistano karas. Rusija taip pat naudojo šiuos ginklus Čečėnijoje ir Sirijoje, kur buvo pranešimų apie jų poveikį civilinėms struktūroms.

Vakuuminių bombų panaudojimas Ukrainoje

Ukrainos ambasadorė Jungtinėse Valstijose pranešė, kad Rusija gali būti panaudojusi vakuumines bombas invazijos metu. Nors oficialių patvirtinimų nėra, vaizdo įrašai iš Ukrainos rodo, kad termobarinės raketos buvo paleistos iš rusiškų karinių sistemų. Šioms bomboms būdingas didelis efektyvumas prieš gynėjų pozicijas, ypač miestuose ir uždarose erdvėse, pavyzdžiui, tuneliuose.

Teisiniai aspektai

Nors vakuuminės bombos nėra tarptautiniu mastu uždraustos, jų naudojimas prieš civilius gyventojus gali būti laikomas karo nusikaltimu. 1899 m. ir 1907 m. Hagos konvencijos draudžia tokius veiksmus, ypač jei juose dalyvauja intensyviai apstatytos teritorijos, mokyklos ar ligoninės.

Vakuuminės bombos ir jų naikinamieji efektai kelia didelį susirūpinimą, ypač atsižvelgiant į jų panaudojimą šiuolaikiniuose ginkluotuose konfliktuose. Tarptautinė bendruomenė stebi situaciją ir siekia užtikrinti, kad šie ginklai nebūtų naudojami prieš civilius gyventojus.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *